Dział Rozliczeń Funduszy i Dotacji Studenckich

bud. H-14, pok.1.06

Informacja o kredytach studenckich w roku akademickim 2014/2015

Do dnia 15 listopada 2014 r. studenci i doktoranci uczelni mogą ubiegać się o niskooprocentowane kredyty studenckie.
Kredyty są udzielane przez banki komercyjne.

Prawo do otrzymania kredytu mają studenci i doktoranci, będący osobami cywilnymi, pod warunkiem, że rozpoczęli studia wyższe przed ukończeniem 25 roku życia.

Do wniosku dołącza się zaświadczenie z uczelni lub jednostki naukowej prowadzącej studia doktoranckie o odbywaniu studiów, dokumenty wymagane do celów poręczenia kredytu, a także oświadczenie o aktualnej liczbie członków rodziny oraz oświadczenia lub zaświadczenia o uzyskanych dochodach z poprzedniego roku.

Formularz wniosku o kredyt oraz wzory oświadczeń o dochodach członków rodziny będzie można uzyskać w oddziałach banków lub na macierzystym wydziale w Uczelni.

Kredyt studencki jest udzielany na okres studiów i wypłacany maksymalnie przez okres 6 lat, a w przypadku studiów doktoranckich – przez okres 4 lat. Rata kredytu jest ustalana corocznie w drodze rozporządzenia ministra. W roku akademickim 2014/2015 wynosi ona 600 zł miesięcznie. Transze kredytu wypłacane są przez okres 10 miesięcy w roku akademickim. Warunkiem otrzymywania kredytu jest posiadanie statusu studenta lub doktoranta potwierdzone ważną legitymacją studencką lub doktorancką.

Kredytobiorca jest zobowiązany, do czasu ukończenia studiów, do przedstawiania w banku w terminach do dnia 31 października i 31 marca ważnej legitymacji studenckiej lub doktoranckiej, a w przypadku gdy przebywa za granicą – zaświadczenia o odbywaniu studiów.