Prorektorat ds. Studenckich Politechniki Wrocławskiej

Sekretariat:
bud.A-1, pok.121
e-mail: prorektor.gorski@pwr.edu.pl

List do studentów pierwszego roku

Drodzy Studenci Politechniki Wrocławskiej !

Wstąpienie do wspólnoty akademickiej Politechniki Wrocławskiej oznacza między innymi: obecność, a najlepiej współtworzenie wydarzeń wpisanych w kalendarz, który ze względu na swoją specyfikę nazywany jest „akademickim”. W kalendarzu tym – obok świąt i wydarzeń ogólnie istniejących – znajdziemy daty związane z naszym środowiskiem, jak np. informacje o rozpoczęciu i zakończeniu semestru nauki, sesjach egzaminacyjnych, ale również o tym, kiedy jest Święto Uczelni (15. listopada), otrzęsiny, juwenalia i inne.

Jedną z najważniejszych dat jest pierwszy października – dzień rozpoczynający rok akademicki. Podczas uroczystego spotkania w Auli Gmachu Głównego podkreślamy przynależność do społeczności akademickiej Politechniki Wrocławskiej.

Dzisiaj, w imieniu JM Rektora Politechniki Wrocławskiej, prof. Tadeusza Więckowskiego, serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej uroczystości, która odbędzie się 01.10.2015 o godz. 11:00. Wysłuchamy okolicznościowego przemówienia, osoby zasłużone zostaną odznaczone, a przedstawiciele studentów pierwszego rocznika ze wszystkich wydziałów złożą ślubowanie.

W tym roku nasza Uczelnia obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia, a zatem jest dodatkowy powód do uczestnictwa w wydarzeniu, w którym poprzez szczególną oprawę zjednoczymy się i poczujemy wspólnotę akademicką. Dla usprawnienia organizacji i dla stworzenia możliwości udziału w uroczystościach, JM Rektor ogłosił w tym dniu od godziny 11:00 tzw. godziny rektorskie – czyli czas wolny od zajęć. Tym bardziej nie sposób nie przyjść.

W tym dniu, o godz. 14.30 odbędzie się również – ważne dla Politechniki Wrocławskiej,
a w szczególności dla Was – otwarcie „Pasażu Studentów” obok Strefy Kultury Studenckiej, miejsca spotkań i wydarzeń studenckich. O szczegóły pytajcie Samorząd Studencki.

Zapraszam także do udziału we Mszy św. w intencji naszego środowiska, która tradycyjnie zostanie odprawiona  w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego  przy
pl. Grunwaldzkim 3 (obok Mostu Grunwaldzkiego) o godz. 8:00.

Dla bliższego spotkania i poznania się – organizowane są również uroczyste spotkania na poszczególnych wydziałach.

Poprzez udział w uroczystościach zamanifestujmy więź z Politechniką Wrocławską,
w której zdobywacie wiedzę i realizujecie swoje pasje.

Zbigniew Sroka
Prorektor ds. Studenckich