Domy studenckie dla kandydatów na studia rozpoczynających naukę w roku akademickim 2016/2017

DOMY STUDENCKIE DLA OSÓB ROZPOCZYNAJĄCYCH STUDIA W ROKU AKADEMICKIM 2016/2017

Wersja do pobrania niniejszej informacji, dostępna jest pod linkiem.

Kandydaci na studia, którzy chcą ubiegać się o miejsce w domu studenckim na rok akademicki 2016/2017 muszą złożyć wniosek w systemie Edukacja.CL, wydrukować go, a następnie podpisany wraz z ewentualną dodatkową dokumentacją* dostarczyć do Działu Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów do dnia 19 sierpnia 2016 r. Opcja składania podań zostanie włączona w momencie nadania Państwu numeru albumu tj. ok 1 sierpnia.

Zasady przyznawania miejsc w domach studenckich

Rozdział miejsc w domach studenckich odbywa się na zasadzie konkursu w ramach poszczególnych wydziałów. Zasady punktowej oceny sytuacji studenta jak i inne dokumenty dotyczące zamieszkiwania w domach studenckich dostępne są na stronie www.prs.pwr.edu.pl (zakładka Akademiki > Dokumenty).

Osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, które ze względu na stan swojego zdrowia powinny zamieszkiwać w pokoju jednoosobowym (w tym osoby wymagające zamieszkiwania z opiekunem) muszą dołączyć do wniosku pismo skierowane do Prorektora ds. Studenckich z prośbą o przydzielenie pokoju jednoosobowego (pismo zawierające szczegółowe uzasadnienie) oraz dokumentację potwierdzającą podejmowane argumenty (np. kserokopie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności). Wnioski te w pierwszej kolejności zostaną rozpatrzone pod kątem przydziału zwykłej promesy do domu studenckiego, a następnie w ramach rezerwy Prorektora ds. Studenckich zostaną rozpatrzone pod kątem przydziału do pokoju jednoosobowego (wyniki do 12 września).

Ważne informacje przed założeniem sprawy w systemie

Jeżeli średni miesięczny dochód na członka rodziny nie przekracza 850 zł netto możliwe jest otrzymanie dodatkowych punktów z tytułu sytuacji materialnej. W celu uzyskania punktów konieczne jest udokumentowanie dochodu zgodnie z regulaminem pomocy materialnej (patrz informacja ws. świadczeń pomocy materialnej). Dokumenty dołączone do podania o miejsce w domu studenckim mogą zostać później wykorzystane przy wniosku o stypendium socjalne. Brak kompletu dokumentów w chwili składania wniosku uniemożliwi przyznanie punktów.

Informacje nt. warunków zamieszkiwania w poszczególnych domach studenckich, dostępna jest na stronie: www.drugidom.pwr.edu.pl

Instrukcja jak złożyć podanie w systemie Edukacja.Cl dostępna jest pod linkiem.

Wydrukowane podanie wraz z pozostałymi dokumentami* należy dostarczyć** do Działu Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów  w nieprzekraczalnym terminie do 19.08.2016!

(UWAGA! Liczy się data wpłynięcia wniosku a nie data stempla pocztowego! Zachęcamy do wysyłania wniosków listem poleconym gdyż nie będą udzielane odpowiedzi na pytania „Czy mój wniosek wpłyną?”).

Wyniki rozdziału miejsc ogłoszone zostaną do dnia 25 sierpnia. Informacja o przydzieleniu miejsca w domu studenckim dostępna będzie w systemie Edukacja CL. W celu sprawdzenia decyzji w sprawie należy zalogować się do systemu, a następnie postępować zgodnie z poniższym algorytmem.

Moje sprawy > Miejsce w domu studenckim (informacja ogólna) > Szczegóły > Dokumenty > Rozstrzygnięcie w sprawie o miejsce w domu studenckim – studia > Podgląd (informacja szczegółowa).

W razie ewentualnych problemów oraz pytań zapraszamy do kontaktu mailowego bądź telefonicznego z pracownikami Działu. Wszelkie dokumenty oraz dane kontaktowe do pracowników Działu możecie Państwo znaleźć na stronie www.prs.pwr.edu.pl w zakładce Stypendia.

Pytania dotyczące warunków lokalowych, czy spraw bezpośrednio związanych z zakwaterowaniem należy kierować do administracji Domów Studenckich.

W przypadku odmowy przyznania miejsca istnieje możliwość odwołania się od decyzji. W tym celu postępując analogicznie do powyższej procedury należy złożyć wniosek „Miejsce w domu studenckim – odwołanie”. W uzasadnieniu wniosku należy wpisać powód odwołania. Nieprzekraczalny termin przyjmowania odwołań mija dnia 2 września. Ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 12 września.

* Poprzez dodatkową dokumentację należy rozumieć np. dokumentację dochodową, dokumenty potwierdzające konieczność samodzielnego zamieszkiwania/konieczność zamieszkiwania w pokoju przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych/zamieszkiwanie z opiekunem itp.

** Istnieje możliwość wysłania wniosku drogą pocztową
Dział Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów
Politechnika Wrocławska