Samodzielna Sekcja ds. Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością

e-mail: psychlogps@pwr.edu.pl

Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych
mgr inż. Jerzy Borowiec

pełni dyżury w pok. 1.09 bud. C-13:
w poniedziałki 7:30 - 9:00 i w piątki 14:00 - 15:30.

W sprawach pilnych można kontaktować się z Pełnomocnikiem telefonicznie
(71 3202947, 603604637)
lub pocztą elektroniczną:
e-mail: jerzy.borowiec@pwr.edu.pl lub pomoc.n@pwr.edu.pl

zajęcia fakultatywne z prawa jazdy

Szanowni studenci,

Dnia 11.12.2015r o godzinie 13:30 w sali 2.17 (bud. C-13) odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie utworzenia zajęć fakultatywnych z PRAWA JAZDY w Politechnice Wrocławskiej.

Politechnika Wrocławska jako jedna z dwóch uczelni w kraju weźmie udział w programie pilotażowym Stowarzyszenia SPiNKa – „ABSOLWENT-DRIVER”. Będzie on przeznaczony zarówno dla studentów jak i absolwentów naszej uczelni.

Jest to pierwsza w Polsce tego typu inicjatywa zwiększająca w sposób zasadniczy szanse zdobycia zatrudnienia na otwartym rynku pracy lub podjęcia samodzielnej działalności gospodarczej. Dzięki poparciu JM Rektora Politechniki Wrocławskiej, Prorektora ds. Studenckich oraz Pełnomocnika Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych na terenie uczelni zostanie utworzony Ośrodek Szkolenia Kierowców Niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom – SPiNKa od ponad 8 lat zajmuje się mobilnością motoryzacyjną osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu, mowy i słuchu. W ramach współpracy z Politechniką Wrocławską będzie można skorzystać z platformy usług motoryzacyjnych w tym: przygotowania do egzaminu (teoria i  praktyka) na prawo jazdy kat. B, poradnictwa w kwestii wyposażenia i adaptacji pojazdu, pomocy przy zakupie samochodu, wsparcia na etapie badań lekarskich (możliwość konsultacji ze specjalistami medycznymi oraz wparcie w procesie rehabilitacji).

Jedyne co należy zrobić, by skorzystać z tego projektu to przyjść na spotkanie organizacyjne i dowiedzieć się o szczegółach. Jeżeli ilość zainteresowanych będzie odpowiednia to ruszymy już od wiosny!

Partnerami finansowymi są: Fundacja PKO Banku Polskiego oraz PZU SA

Inicjatywa wspierana jest przez: Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), Marszałka Województwa Mazowieckiego, niepełnosprawnych Posłów do Sejmu i Parlamentu Europejskiego – Sławomira Piechotę oraz Marka Plurę.

Oferta skierowana jest do studentów i absolwentów posiadających orzeczenie o niepełnosprawności.

Kontakt z koordynatorem:
mgr Agata Dancewicz