Konkurs dla kół naukowych 3Mind – „Działaj dziś – zmieniaj jutro!”

Tylko do 20 października trwają zapisy do 4. edycji Konkursu 3Mind organizowanego przez 3M. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i zacznij zmieniać świat już dziś, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju. Zwycięska drużyna otrzyma grant w wysokości 10 000 zł na realizację swojego projektu oraz zostanie nagrodzona podczas uroczystej Gali Finałowej Konkursu 3Mind – „Działaj dziś – zmieniaj jutro!”. Koła naukowe, młodzi naukowcy, otwarte umysły – konkurs 3Mind to szansa właśnie dla Was.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni 29 listopada podczas Gali Finałowej – „Działaj dziś – zmieniaj jutro!”. Celem Konkursu organizowanego przez 3M i Wrocławską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT jest wypromowanie oraz wsparcie projektów naukowo–badawczych z zakresu technologii, chemii, medycyny, mechaniki i dziedzin pokrewnych. Głównym zadaniem uczestników będzie zaprezentowanie prototypu nawiązującego do tematu budowania lepszego świata, na którego dalszy rozwój chcieliby pozyskać środki finansowe. Projekt musi odnosić się do rozwiązania mającego cel przemysłowy oraz powinien składać się z materiału filmowego i części opisowej zawierającej szczegóły techniczne.

Poszukujemy merytorycznych prac prezentujących umiejętność kreatywnego myślenia i wychodzenia poza schematy. Oceniając projekty będziemy zwracać uwagę na pracę zespołową oraz innowacyjność propozycji. Niezwykle istotna przy wyborze zwycięskich pomysłów będzie również możliwość ich komercjalizacji i wpływ projektu na zrównoważony rozwój otaczającej nas rzeczywistości.

Tegoroczna edycja konkursu zostanie zorganizowana w V etapach:

• Etap I: Rejestracja uczestników poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego
    (1 -20.10.2019)
  • Etap II: Wstępna selekcja Projektów– wybór od 8 do 12 zgłoszeń (21 – 22.10.2019)
  • Etap III: Wyłonienie od 4 do 6 uprzednio wybranych, najlepszych Projektów na podstawie głosowania na stronie internetowej pl (23.10 – 11.11.2019)
  • Etap IV: Przygotowania do prezentacji projektów podczas Finału Konkursu „3Mind” we wsparciu pracowników 3M i NOT
  • Etap V: Gala Finałowa Konkursu „3Mind” – „„Działaj dziś – zmieniaj jutro!”. podczas której zostanie dokonany wybór zwycięzcy Konkursu 3Mind (29.11.2019)

Konkurs 3Mind jest skierowany do studentów studiów I i II stopnia, którzy są członkami kół naukowych działających przy uczelniach wyższych na terenie Polski. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie: konkurs3Mind.pl oraz przesłać plik z nagranym samodzielnie materiałem video.

Zgłoś się już dziś! Nawiąż nowe kontakty, poszerzaj horyzonty, zainspiruj się i zmień świat. Więcej informacji o Konkursie 3Mind znajdziesz na: konkurs3Mind.pl