Zakwaterowanie w domach studenckich w roku akademicki 2020/2021 / Accommodation in student dormitories in the 2020/2021 academic year

Scroll down for ENGLISH

Szanowni Państwo,

niniejsza informacja dotyczy studentów oraz doktorantów Politechniki Wrocławskiej, którzy aktualnie nie posiadają przydziału do DS/nie są zakwaterowani w DS a są zainteresowani zakwaterowanie.

Na chwilę obecną nie kwaterujemy studentów innych uczelni.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami (w związku z sytuacją epidemiologiczną), zgodę na zakwaterowanie w domach studenckich musi każdorazowo wydać Prorektor ds. Studenckich. W związku z powyższym wprowadza się następujące zasady zgłaszania wniosków:

1. Wniosek w postaci listu formalnego skierowanego do Prorektora ds. Studenckich należy przesłać z wykorzystaniem poczty studenckiej (https://s.student.pwr.edu.pl/) na adres dps@pwr.edu.pl (np. w formie skanu).

UWAGA kandydaci rozpoczynający naukę od semestru letniego 2020/2021. Osoby nie posiadające jeszcze dostępu do poczty studenckiej mogą przesłać wniosek z poczty prywatnej. W takim wypadku niezbędnym jest aby na podaniu znalazł się przynajmniej numer PESEL.

2. Terminy rozpatrzenia podań:

• Wnioski osób, które rozpoczną studia od semestru letniego 2020/2021 zostaną rozpatrzone po weryfikacji przyjęcia tj. po 17 lutego 2021 r.
  • Pozostałe podania (oraz wszystkie podania po 17 lutego) będą rozpatrywane raz w tygodniu (planowo w środę). Wnioski złożone do wtorku do godziny 12:00 w danym tygodniu, będą rozpatrywane w danym tygodniu (planowo w środę). Podania, przesłane we wtorek po godzinie 12:00 lub w kolejne dni, będą rozpatrywane w środę w tygodniu następnym.

3. O decyzji Prorektora i ew. miejscu skierowania do zakwaterowania student/doktorant zostanie poinformowany drogą mailową w odpowiedzi na wiadomość, o której mowa w pkt. 1 (tj. na studencką skrzynkę pocztową).

4. Terminy zakwaterowania:

• O ile w decyzji nie zostanie zawarte inaczej, zgoda jest ważna 3 dni robocze od daty jej otrzymania decyzji. Tym samym zakwaterowanie winno nastąpić w tym terminie. Z tego względu, osoby z niestandardowymi prośbami zachęcamy do dokładnego precyzowania próśb.
  • Kandydaci na studia, których podania zostaną rozpatrzone po 17 lutego, będą mieli możliwość zakwaterowania od 22 lutego do 4 marca (dotyczy wyłącznie wniosków kandydatów złożonych do 16 lutego, do godziny 12:00).

Ewentualne pytania dotyczące składania wniosku można kierować drogą mailową do pana Jarosława Dudka (jaroslaw.dudek@pwr.edu.pl).

Ladies and gentlemen,

This information applies to students and PhD students of Wrocław University of Science and Technology who are not currently assigned to Dormitory / are not accommodated in Dormitory and are interested in accommodation.

At the moment, we do not accommodate students from other universities.

We would like to kindly inform you that in accordance with University bylaws (due to the epidemiological situation), the consent for accommodation in student dormitories must each time be issued by the Vice-Rector for Student Affairs. Therefore, the following rules for submitting applications are introduced:

1. An application in the form of a formal letter addressed to the Vice-Rector for Student Affairs should be sent using the student mail (https://s.student.pwr.edu.pl/) to the address dps@pwr.edu.pl (eg in the form of a scan).

ATTENTION candidates starting their studies in the summer semester 2020/2021. Candidates who do not yet have access to student mail can submit an application from private mail. In this case, it is necessary that the application contains at least the PESEL number (or passport number).

2. Time limits for processing applications:

• Applications of candidates who will start their studies from the summer semester 2020/2021 will be considered after verification of admission, i.e. after February 17, 2021.
  • All other applications (and all applications after February 16th) will be processed once a week (scheduled on Wednesday). Applications submitted by Tuesday by 12:00 in a given week will be considered in a given week (scheduled on Wednesday). Applications sent on Tuesday after 12:00 or on the following days will be processed on the Wednesday of the following week.

3. The student / PhD student will be informed about the Vice-Rector’s decision and the place of referral to accommodation by e-mail in response to the message referred to in point 1 (i.e. to the student mailbox).

4. Dates of accommodation:

• Unless otherwise stated in the decision, the consent is valid for 3 working days from the date of its receipt. Thus, accommodation should take place within this period. For this reason, students with non-standard requests are encouraged to precisely specify their requests.
  • Candidates for studies, whose applications will be considered after February 17, will have the possibility of accommodation from February 22 to March 4 (applies only to applications submitted by February 16, 12:00 am).

Any questions regarding the submission of the application can be sent by e-mail to Mr. Jarosław Dudek (jaroslaw.dudek@pwr.edu.pl).