Konkurs dla kół naukowych „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiło się ogłoszenie o naborze wniosków w ramach programu Studenckie koła naukowe tworzą innowacje:

Termin naboru: od dnia 4 października 2021 r. od godziny 08.00 do dnia 3 listopada 2021 r. do godziny 16.00

Wnioskodawca (PWr) może złożyć nie więcej niż:

• 3 wnioski dotyczące kół naukowych, które nie uczestniczyły w okresie 24 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku w organizowanych na arenie międzynarodowej konkursach o tematyce badawczej lub naukowo-technicznej, do udziału w których są zapraszane koła naukowe działające w uczelniach;
  • 10 wniosków dotyczących kół naukowych, które uczestniczyły w okresie 24 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku w organizowanych na arenie międzynarodowej konkursach o tematyce badawczej lub naukowo-technicznej, do udziału w których są zapraszane koła naukowe działające w uczelniach.

Wysokość finansowania albo dofinansowania projektu nie może przekroczyć 70 000,00 zł.

ZASADY PRESELEKCJI WNIOSKÓW:

W związku z formalnym ograniczeniem liczby wniosków w ogłoszonym naborze, pan Prorektor ds. Studenckich ustalił następujący tryb aplikowania:

– wszystkie wnioski studenckie będą składane do Działu Studenckiego. Zostanie powołana Komisja ds. oceny wniosków, która dokona wyboru projektów, z zachowaniem kryteriów ilościowych wynikających z regulaminu konkursu (3+10) dostępnego na stronie:

Przedstawiamy następujący harmonogram:

• konsultacje przy pisaniu wniosków i wstępna ich weryfikacja z Sekcją Aplikacji, Monitoringu i Współpracy – Dział projektów – do 15.10.2021 r.
    • Justyna Abel – justyna.abel@pwr.edu.pl, tel. 320 35 19
    • Magdalena Bielówka – magdalena.bielowka@pwr.edu.pl, tel. 320 42 34
    • Paweł Uniłowski – pawel.unilowski@pwr.edu.pl, tel. 320 21 76

UWAGA! Nie znamy daty otwarcia formularza w OSF. Prosimy o kontakt w ww. osobami w celu ustalenia szczegółów współpracy.

• złożenie wniosków do Działu Studenckiego do 18.10.2021 r. – należy pobrać pdf wniosku z systemu OSF i wysłać mailem do Działu Studenckiego (katarzyna.szybalska@pwr.edu.pl)
  • wybór 13 wniosków przez Komisję w okresie 19.10 – 22.10.2021 r.
  • weryfikacja i procedowanie podpisywania wniosków przez Sekcję Aplikacji, Monitoringu i Współpracy – Dział projektów w okresie 22.10 – 3.11.2021 r.