Aktywni studenci grają z WOŚP

Jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 30 stycznia. W tym roku pieniądze będą zbierane pod hasłem „Przejrzyj na oczy” i zostaną przekazane na zakup sprzętu okulistycznego, który pozwoli podwyższyć standardy diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

Do zbiórki tradycyjnie włączają się aktywni studenci PWr. A oto, co przygotowali do licytacji:

Jeśli ktoś interesuje się pojazdami elektrycznymi, to polecamy aukcję Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych. Nasi studenci oferują możliwość przejechania się Trajką, czyli elektrycznym pojazdem trzykołowym, przeznaczonym do driftu. Jego prędkość maksymalna to aż 50km/h – emocje i dobra zabawa gwarantowane. Ponadto zwycięzca tej aukcji odwiedzi również miejsce, w którym powstają wszystkie elektryczne konstrukcje PiRMu, czyli ich warsztat. Studenci opowiedzą i pokażą, jak przebiega proces tworzenia projektów, w tym zaawansowanych motocykli elektrycznych.

Dla tych, którzy potrzebują jeszcze większej dawki adrenaliny, PWR Racing Team proponuje trening z kierowcami wyścigowymi ze swojego zespołu. Odbędzie się on w największym w Polsce centrum symulatorów Apex One w Sky Tower. W pakiecie także oryginalna koszulka zespołu, kalendarz na rok 2022 i wizyta w warsztacie, w którym powstaje właśnie pierwszy elektryczny bolid PWR Racing Team.

Pewnie mało kto widział kiedyś autonomicznego drona podwodnego. Koło Naukowe Automatyki i Robotyki Robocik oferuje możliwość sterowania takim robotem za pomocą pada. Nasi studenci już od kilku lat zajmują się tego typu pojazdami i na aukcję na rzecz WOŚP przekazali dwuosobowe zaproszenie na otwarte testy swojego drona. Obejmuje ono nie tylko możliwość zdalnego sterowania pojazdem, ale też zrobienia sobie z nim zdjęcia pod wodą i pakiet gadżetów związanych z ich projektami.

A może spojrzeć na świat z dystansem? Z lotu ptaka? Taką namiastkę oferuje Akademicki Klub Lotniczy PWr, który zwycięzcę licytacji zaprosi na lot szybowcem z wykwalifikowanym i certyfikowanym instruktorem. A wszystko w ramach XV Akademickich Mistrzostw Polski Na Celność Lądowania.

Chcesz choć przez chwilę być częścią zwycięskiej ósemki PWr? Powiosłować z trenerem Pawłem Rańdą, wicemistrzem olimpijskim z Pekinu? Przekonać się, jak szybko płynie łódź wioślarska? Weź udział w licytacji i wygraj voucher na wiosenny trening z męską lub żeńską osadą wioślarską Politechniki Wrocławskiej na Bulwarze im. Stanisława Kulczyńskiego.

Licytacje trwają do wtorku, 1 lutego, do godziny 12.

Więcej aukcji związanych z naszą Uczelnią można znaleźć na stronie: Gramy z WOŚP! Zapraszamy na nasze aukcje