DOMY STUDENCKIE DLA OSÓB ROZPOCZYNAJĄCYCH STUDIA W ROKU AKADEMICKIM 2022/2023

Aplikowanie o miejsca w domach studenckich Uczelni (jak i składania ewentualnych odwołań) jest realizowane wyłącznie elektronicznie, terminy do złożenia podania/odwołania są krótkie. Z tego powodu wszystkich zainteresowanych kandydatów zachęcamy do wzmożonego pilnowania ogłoszonych poniżej terminów!

Kandydaci na studia, którzy chcą ubiegać się o miejsce w domu studenckim na rok akademicki 2022/2023 muszą jedynie złożyć podanie o miejsce w akademicku w systemie USOS w terminie między 8 a 12 sierpnia 2022 r. Opcja składania podań zostanie włączona w momencie nadania Państwu numeru albumu.

Wnioski złożone w systemie poza ww. terminem nie będą uwzględniane.

Wykaz opłat za korzystanie z domów studenckich w Politechnice Wrocławskiej obowiązujący w roku akademickim 2022/2023 jest udostępniony na stronie https://prs.pwr.edu.pl/?page_id=582.

Zasady przyznawania miejsc w domach studenckich:

Rozdział miejsc w domach studenckich odbywa się na zasadzie rankingu. O przyznaniu miejsca w domu studenckim decyduje jedynie suma punktów rankingowych.

Dla kandydatów na studia w ramach rankingowego rozdziału miejsc w domach studenckich uwzględniane będą przede wszystkim takie czynniki jak wskaźnik rekrutacyjny na studia oraz odległość od miejsca zamieszkiwania do Uczelni.

Dodatkowe argumenty/dokumenty (np. potwierdzenie trudnej sytuacji materialnej) mogą zostać przedstawione w ewentualnym odwołaniu od negatywnego wyniku rozstrzygnięcia. Nie ma możliwości odwołania się od pozytywnego wyniku rozstrzygnięcia (np. z powodu niezadowolenia z przydzielonego akademika).

Pokoje jednoosobowe dla osób niepełnosprawnych

Uprzejmie informujemy, że Uczelnia nie dysponuje pokojami jednoosobowymi do zakwaterowania z tzw. wolnej stopy.

Uczelnia dysponuje pokojami jednoosobowymi (w tym pokojami przystosowanymi do potrzeb osób posiadających problemy z poruszaniem się), o które starać się mogą osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, które ze względu na stan swojego zdrowia powinny zamieszkiwać w pokoju jednoosobowym (w tym osoby wymagające zamieszkiwania z opiekunem lub w pokoju przystosowanym do osób posiadających problemy z poruszaniem). Osoby takie powinny równolegle do wniosku rejestrowanego w systemie USOS przesłać drogą mailową (ze skrzynki podanej przy rekrutacji) na adres dps@pwr.edu.pl pismo skierowane do Prorektora ds. Studenckich z prośbą o przydzielenie pokoju jednoosobowego (pismo powinno zawierać szczegółowe uzasadnienie potrzeby samodzielnego zamieszkiwania/ zamieszkiwania z opiekunem/w pokoju przystosowanym) oraz dokumentację potwierdzającą podnoszone argumenty (np. skan orzeczenia o stopniu niepełnosprawności). Wniosek o przydzielenie pokoju jednoosobowego powinien zostać przesłany w terminie między 8 a 12 sierpnia br.

Wnioski w pierwszej kolejności zostaną rozpatrzone pod kątem przydziału zwykłej promesy do domu studenckiego, a następnie w ramach rezerwy Prorektora ds. Studenckich zostaną rozpatrzone pod kątem przydziału do pokoju jednoosobowego.

Pokój w domu studenckim dla rodzin studenckich

Studenci będący w związku małżeńskim bądź samotnie wychowujący dziecko/dzieci mają możliwość wnioskowania o przydział miejsca w domu studenckim przeznaczonym dla rodzin. Ze względu na charakter tego domu studenckiego oraz ograniczoną liczbę miejsc, o przydziale kandydatów do tego domu studenckiego decyduje Prorektor ds. Studenckich. Z tego powodu wniosek powinien mieć postać listu formalnego skierowanego do Prorektora ds. Studenckich i powinien zostać przesłany na adres dps@pwr.edu.pl. Aby prośba była uwzględniona do wniosku należy dołączyć kserokopię aktu małżeństwa/ zaświadczenia o planowanym terminie ślubu (nie może być późniejszy niż 30 września) i/lub kserokopię aktu urodzenia (dziecka studenta). Wniosek wraz z dokumentacją powinien być przesłany drogą mailową ze skrzynki podanej przy rekrutacji na adres dps@pwr.edu.pl w terminie między 8 a 12 sierpnia.

Informacje nt. warunków zamieszkiwania w poszczególnych domach studenckich, są dostępne na stronie: http://drugidom.pwr.edu.pl/

Pytania dotyczące warunków lokalowych, czy spraw bezpośrednio związanych z zakwaterowaniem należy kierować do administracji Domów Studenckich.

Tagi: , ,