Dział Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów

Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25
budynek C-13, pokój 1.02 b, 1.04

Biuro podawcze oraz obsługa studentów
pokój 1.01

Joanna Jasińska – tel. 74 847 86 56 do 58 wew. 104
e-mail: joanna.jasinska@pwr.edu.pl

Rozdział miejsc w Domach Studenckich na rok akademicki 2023/2024

Poniższa informacja dotyczy wszystkich studentów Politechniki Wrocławskiej (w tym studentów cudzoziemców, za wyjątkiem uczestników wymian studenckich).

Informujemy, że rozpoczął się nabór wniosków o miejsce w domach studenckich Politechniki Wrocławskiej zlokalizowanych we Wrocławiu  na rok akademicki 2023/2024.

Aplikowanie o miejsca studenckie we Wrocławiu odbywa się wyłącznie elektronicznie.

W celu aplikowania należy do dnia 26 maja br. zarejestrować wniosek w systemie USOS.

Instrukcja logowania się do systemu

Wyniki rozdziału miejsc będą dostępne w systemie USOS około 7 czerwca 2023 roku.
Szczegółowe informacje dotyczące wyników (np. informacja o przydzielonym domu studenckim) będą dostępne w systemie USOS.

Informacje dotyczące dodatkowych punktów (ekran 4 w systemie USOS):

• Dodatkowe punkty z Samorządu Studenckiego z tytułu aktywności studenckiej – w trakcie składania wniosku o miejsce w DS należy załączyć skan zaświadczenia z podpisem i pieczątką członka Samorządu Studenckiego;
  • Dodatkowe punkty dla osoby aktywnie działającej na rzecz Domów Studenckich – należy załączyć skan zaświadczenia z podpisem kierownika domu studenckiego w trakcie składnia wniosku o miejsce w DS.

Zasady punktowej oceny sytuacji studenta znajdują się w § 23 Regulaminu świadczeń dla studentów i doktorantów Politechniki Wrocławskiej, który dostępny jest pod adresem https://prs.pwr.edu.pl/?page_id=578.

• Punkty z tytułu średniej ocen z semestru zimowego 2022/23 zostaną automatycznie przyznane zgodnie z ww. Regulaminem;
  • Punkty z tytułu kontynuacji zakwaterowania w domach studenckich zostaną automatycznie przyznane wyłącznie osobom, które w momencie rejestracji wniosku są zakwaterowane w jednym z domów studenckich PWr.;
  • Punkty z tytułu sytuacji materialnej zostają automatycznie przyznane wyłącznie osobom pobierającym stypendium socjalne w chwili składania wniosku.

Studenci, którzy w semestrze zimowym 2022/2023:

• studiowali na innej uczelni, zobowiązani są załączyć w systemie USOS podczas składania podania skan wykazu ocen (np. suplement do dyplomu z podziałem na semestry);
  • nie byli studentami, nie zaznaczają w systemie żadnych dodatkowych okoliczności, które upoważniają do uzyskania pkt dodatkowych.

Studenci, którzy aktualnie studiują na ostatnim semestrze studiów (niezależnie od stopnia studiów), którzy aktualnie zamieszkują domy studenckie nie składają podań o miejsce w domu studenckim. Mają oni prawo do zamieszkiwania do dnia egzaminu dyplomowego, nie dłużej jednak niż do 15 lipca br. Warunkiem przyjęcia i rozpatrzenia wniosku studenta ostatniego roku (semestru) studiów jest dołączenie zaświadczenia z dziekanatu o kontynuacji nauki w semestrze zimowym 2023/2024. Skan zaświadczenia należy załączyć podczas składania podania w systemie USOS – ekran 9.

Miejsca rodzinne

Studenci aplikujący o przydział miejsca rodzinnego muszą załączyć w systemie USOS (ekran 4) skan:

1) odpisu aktu małżeństwa lub zaświadczenia o planowanym terminie zawarcia związku małżeńskiego (nie później niż 30 września) i/lub

2) odpisu aktu urodzenia dziecka.

Wnioski bez dokumentów wymienionych punkcie 1 i/lub 2 nie będą rozpatrywane.

W celu otrzymania dodatkowych punktów z tytułu pobierania nauki przez małżonka studenta wnioskującego o przydział miejsca, konieczne jest załączenie do wniosku w systemie USOS (ekran 4–dodatkowe okoliczności) skanu aktualnego zaświadczenia o pobieraniu nauki (przez współmałżonka).

Informacje o rozdziale miejsc dla kandydatów na studia zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Informacja o rozdziale miejsc dla doktorantów zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.